Sklep

Poniżej znajdziesz listę projektów, które przeznaczyliśmy na sprzedaż. Ceny są ustalane indywidualnie, istnieje również możliwość personalizacji rozwiązania.

Syntezator mowy dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Zestaw zawiera: oprogramowanie, tablet i opcjonalnie klawiaturę fizyczną z przejściówką

Cena: 400 zł (oprogramowanie) + koszt tabletu

Projekt jest specjalnie przystosowanym tabletem z autorskim oprogramowaniem, pozwalającym osobom niepełnosprawnym ruchowo na komunikację ze światem. Aplikacja wykorzystuje m.in. sztuczną inteligencję do generowania wypowiedzi na podstawie zestawu symboli, wybranych przez użytkownika. Projekt został zastosowany w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym, a także był używany przez osoby z autyzmem, wspierając komunikację z otoczeniem.

Elementy na ekranie są wybierane przy pomocy ekranu dotykowego lub zewnętrznych modułów łączących się przez Bluetooth, które ułatwiają wprowadzanie informacji osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Zbiór wskazanych przez użytkownika elementów (w zależności od wersji: słów lub obrazków) jest przetwarzany na mowę w języku polskim, generowaną przez syntezator mowy. Aplikacja umożliwia ponadto zdalne wezwanie pomocy i obsługuje system "szufladek", pozwalający na zapamiętywanie i segregowanie wcześniej utworzonych wypowiedzi.