O nas
W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin. Doświadczenie oraz pasja pozwalają nam rozwiązywać różne problemy techniczne, z którymi zmagają się m.in. osoby niepełnosprawne i starsze. W naszym zespole znajdują się praktycy dostępności, którzy każdego dnia muszą mierzyć się z licznymi przeciwnościami - to właśnie dzięki ich wiedzy możemy działać skutecznie.
- Petros Psyllos - elektronik, programista, freelancer. W ramach działalności naukowo-wynalazczej zajmuje się m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. W laboratorium odpowiada za kwestie elektroniczne i informatyczne.
- Dr n. med. inż. Jerzy Sienkiewicz - jest właścicielem Podlaskiego Ośrodka Naukowo-Badawczego, wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku; posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie informatyki i statystyki medycznej zdobyte podczas pracy w Uniwersytecie Medycznym i w białostockich szpitalach. Zajmuje się tematyką wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych. W laboratorium odpowiada za kwestie medyczne oraz interfejsy człowiek - komputer.
- Szymon Andrejczuk - pasjonat sportów, inżynierii dźwięku, przedsiębiorca, student Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie opracowuje blog o szeroko pojętej tematyce niepełnosprawności. W zespole odpowiada za zarządzanie, marketing oraz jest specjalistą w zakresie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
- Tomasz Strzymiński - prekursor audiodeskrypcji w Polsce. Założyciel i prezes Zarządu Fundacji Audiodeskrypcja. Zainicjował i współrealizował pierwsze w Polsce seanse filmowe, seriale telewizyjne, spektakle teatralne, wystawy muzealne, mecze piłki nożnej, wydania DVD z audiodeskrypcją. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu tworzenia i wdrażania audiodeskrypcji oraz multisensorycznego udostępniania kultury i sztuki osobom niewidomym i słabowidzącym (m.in. na Uczelniach Wyższych i w instytucjach kultury). Wyróżniony w akcji Przystanek Młodzi Gazety Wyborczej, Statuetką Wdzięczności Stowarzyszenia NIKE, Złotymi Kluczami Kuriera Porannego, Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Od 2015 roku uczestniczy w realizacji projektu "iSztuka - Edukacja Kulturalna dla Wszystkich", w ramach którego powstaje historia sztuki z audiodeskrypcją.