O nas

O dostepnosc.pl

O nas

W skład naszego zespołu wchodzą specjaliści z różnych dziedzin. Doświadczenie oraz pasja pozwalają nam rozwiązywać różne problemy techniczne, z którymi zmagają się m.in. osoby niepełnosprawne i starsze. W naszym zespole znajdują się praktycy dostępności, którzy każdego dnia muszą mierzyć się z licznymi przeciwnościami - to właśnie dzięki ich wiedzy możemy działać skutecznie.

- Petros Psyllos - elektronik, programista, freelancer. W ramach działalności naukowo-wynalazczej zajmuje się m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia. W laboratorium odpowiada za kwestie elektroniczne i informatyczne.

- Dr n. med. inż. Jerzy Sienkiewicz
- jest właścicielem Podlaskiego Ośrodka Naukowo-Badawczego, wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Białymstoku; posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie informatyki i statystyki medycznej zdobyte podczas pracy w Uniwersytecie Medycznym i w białostockich szpitalach. Zajmuje się tematyką wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych. W laboratorium odpowiada za kwestie medyczne oraz interfejsy człowiek - komputer.
 
- Szymon Andrejczuk - pasjonat sportów, inżynierii dźwięku, przedsiębiorca, student Akademii Leona Koźmińskiego. Obecnie opracowuje blog o szeroko pojętej tematyce niepełnosprawności. W zespole odpowiada za zarządzanie, marketing oraz jest specjalistą w zakresie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

- Tomasz Strzymiński
- prekursor audiodeskrypcji w Polsce. Założyciel i prezes Zarządu Fundacji Audiodeskrypcja. Zainicjował i współrealizował pierwsze w Polsce seanse filmowe, seriale telewizyjne, spektakle teatralne, wystawy muzealne, mecze piłki nożnej, wydania DVD z audiodeskrypcją. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu tworzenia i wdrażania audiodeskrypcji oraz multisensorycznego udostępniania kultury i sztuki osobom niewidomym i słabowidzącym (m.in. na Uczelniach Wyższych i w instytucjach kultury). Wyróżniony w akcji Przystanek Młodzi Gazety Wyborczej, Statuetką Wdzięczności Stowarzyszenia NIKE, Złotymi Kluczami Kuriera Porannego, Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Od 2015 roku uczestniczy w realizacji projektu "iSztuka - Edukacja Kulturalna dla Wszystkich", w ramach którego powstaje historia sztuki z audiodeskrypcją.

 

John Allitto Elektronik, programista, Forbes 30 Under 30 Europe
Dona Fienberg
dr n. med. inż. Jerzy Sienkiewicz
Statystyk medyczny, ekspert od kreatywności oraz rozwiązywania problemów niepełnosprawności
John Allitto
Szymon Andrejczuk
Sportowiec, muzyk, interesuje się problemami osób niepełnosprawnych
Dona Fienberg Prekursor audiodeskrypcji w Polsce, założyciel i prezes zarządu Fundacji Audiodeskrypcja